Rodzaj:

Klątwy śmiertelne - nazwa jest trochę myląca dla nas, gdyż owa klątwa nie uśmierca osoby, na którą to spadnie. Ten rodzaj klątwy jest rzucany, gdy osoba rzucająca jest umierająca. Jej działanie

może się utrzymać nawet kilka pokoleń ale jest to zależne od umiejętności rzucającego.

Klątwy emocjonalne - bądź też „klątwy nienawistne”. Jak sama nazwa nam podpowiada,  ten typ klątwy, jest rzucany pod wpływem silnych emocji: nienawiść, gniew, miłość itp. Mimo wszystko jej rzucenie nie jest prostą sprawą – wymaga od osoby pełnego skupienia i to wyłącznie tylko na obiekcie klątwy, oczyszczając swój umysł z zbędnych rzeczy. Warto też dodać, że ten rodzaj klątwy jest zakazany w społeczeństwie magicznym.

Ilość osób dotkniętych działaniem:

Klątwa rodzinna - jest to typ, który jest rzucany na całą rodzinę i oddziałuje na każdego, kto posiada nazwisko tej rodziny.

 

Klątwa osobista - tutaj zostaje przeklęta tylko jedna osoba.

 

Klątwa narodowa - owa klątwa, obejmuje swym działaniem cały naród, na który to padnie.

 

Klątwa stanowa - tutaj przeklęty zostaje cały stan 

 

Klątwa własna - dość specyficzna klątwa, bo rzucana na samego siebie. Ma to na celu np. ukaranie siebie za jakieś czyny.

 

Klątwa jako kara - też nietypowy rodzaj klątwy. Jest ona rzucana przez Ministra Magii na delikwenta, w momencie, gdy zostanie złamane prawo.

Czas trwania:

Klątwa nieświadoma - jej czas trwania jest stosunkowo dość krótki, a po zadaniu, jakie ma spełnić, bardzo często się zdarza, że traci na swej mocy. Dobry przykładem tutaj, mogą być wyżej wymienione klątwy emocjonalne.

Klątwa świadoma (rytualna) - tu sprawa już wygląda trochę inaczej. Ten rodzaj klątwy trzyma się nas będzie cały czas, nie tracąc na swej sile, a także „przejdzie” na kolejne pokolenia. Jedynym możliwym sposobem na jej zatrzymanie, jest specjalny rytuał. Klątwa rytualna sama w sobie, dzieli się jeszcze na następujące odłamy:

- klątwa czarnej magii,

- klątwa czarnej tantry,

- klątwa pentagramu,

- klątwa hipnozy,

- klątwa satanizmu.

Podpowiedź:

Możesz usunąć tę informację włączając Pakiet Premium

Ta strona została stworzona za darmo w WebWave.
Ty też możesz stworzyć swoją darmową stronę www bez kodowania.